Vyčistenie domov a bytov

 

      OČISŤUJEME PRIESTORY OD NEGATIVITY

Vyhradíme si na to jeden voľný deň, najlepšie taký, počas ktorého nás nebude nikto otravovať, či vyrušovať a taktiež nás neprekvapí ani neohlásená návšteva. Telefón si nastavíme na tichý mód ( v prípade, že by sme potrebovali náhle volať je vynikajúci pretože nie sme rušení a zároveň stále spojení so svetom ) a dáme sa do práce. Vyberieme si miestnosť ktorou začneme a postupne prejdeme všetky priestory. Veci a predmety ktoré vlastníme chytajú a vyžarujú energiu, preto si spíšeme zoznam toho, čo potrebujeme opraviť, predať, darovať, vyhodiť.. . Je to prirodzený proces. Každý jeden z nás má svoje haraburdy ktoré už nikdy nepoužije a preto sa kvôli riadeniu nebudeme rozčuľovať. Ak sa vám to zdá ako obyčajné riadenie, vedzte, že práve pracujete aj na energetickej úrovni a viac k tomu poznať nepotrebujete. V mojej obľúbenej feng shui knižke sa na energetické upratovanie nachádza tento návod. My ho použijeme ako prvý bod nášho veľkého energetického upratovania.

1.    PRÁCA S HARABURDÍM A PRIESTORMI

Pre začiatok si napíšte zoznam vecí, ktoré treba urobiť. Začnite svojou mysľou, malátnosť a únava nech vyletia von oknom. Motivujte sa. Predstavte si svoju domácnosť plnú čistej sviežej energie, upratanú a priaznivú. Stanovte si časový horizont. Rozhodnite sa urobiť to cez víkend, alebo za štyri týždne, premyslite si, kedy sa budete venovať jednotlivým izbám.

Zorganizujte si prácu. V každej miestnosti strávte približne 10 minút a do poznámkového bloku si napíšte zoznam všetkého, čo treba zmeniť, vyhodiť a aké opravy chcete odštartovať. Potom zoraďte miestnosti podľa dôležitosti a ak chcete, zapojte aj ostatných členov rodiny. Ak nie rozvrhnite si miestnosti na konkrétne dni, ako je pre vás vhodné.

Začnite miestnosťou, ktorá je pre vás najmenej dôležitá a najvýznamnejšiu si nechajte nakoniec. Takto práce určite dokončíte.

Jednu zo spální, alebo inej izby pretvorte na pracovňu. Bude to medzistanica kam naznášate všetko, čoho sa chcete zbaviť, čo chcete opraviť a predať. Nezabudnite však, že pokiaľ budete upratovať aj veci niekoho iného, je slušnosťou sa ho opýtať, či danú vec chce alebo nie.

Kúpte pevné a veľké vrecia na smeti – musíte do nich dať všetko o čo nemáte záujem. Odstraňovanie zbytočností a neporiadku je aj terapeutickou činnosťou. Ja vždy keď upratujem, si poviem ,, upratujem izbu, upratujem myseľ ,, . Ak sa neviete rozhodnúť, či si niečo nechať, alebo nie nepodliehajte zbytočnému stresu. Ak máte pochybnosti nechajte si to. Vyhodíte to o pol roka počas ďalšieho upratovania. Časom zistíte, že ste čoraz menej pripútaný k svojim veciam. Vypratávanie zbytočností nieje jednorázová záležitosť.

Aspoň raz za tri roky revitalizujte domácnosť čerstvým náterom. Ak si môžete dovoliť maliarov, zavolajte ich. Ak nie, zahrajte sa na domácich majstrov. Vymaľujte izbu po izbe. Zabávajte sa s farbami, ale ak máte pochybnosti použite jangovú bielu vhodnú pre všetky miestnosti. Pred maľovaním riadne oškrabte steny. Myslite nato, ako čerstvá energia nahrádza zoškrabané vrstvy negatívnej energie. Budete sa cítiť lepšie už len zo samotnej vône čerstvého náteru.

Tento spôsob obnovy domácnosti patrí medzi najúčinnejšie. Investujte do nových a kvalitných svietidiel – nových lámp. Určite vás ohromí, keď pocítite, že energia domácnosti je omnoho teplejšia a jasnejšia. Pomocou brúsených krištáľov priveďte energiu slnečných lúčov. Vyperte záclony a doprajte svojmu bytu slnečný kúpeľ. Slnečné lúče majú moc obnovovať celú domácnosť – steny, nábytok, vankúše, postele, koberce, záclony.. prinášajú sviežu jangovú energiu.

Vpustite dnu čerstvý vzduch. S vánkom privítate novú čchi ktorá sa na ňom vozí. Bude to zároveň obnova i terapia.

2.    PRÁCA SO ZDROJMI NEGATIVITY

Ako som už spomínal, zdroje negativity sú rôzne. V tomto prípade nám pomôžu vedomosti našich starých materí a nejaké tie zlepšováky a istotne sa ich zbavíme. Keď som svoju izbu očisťoval po energiách vúdú pridržiaval som sa i niektorých častí tohto bodu a veru pomohlo. Začneme u vstupnej brány pre energiu a tou sú dvere a okná. Zvesíme záclony a dáme ich dobre vyprať. Najmä ľudia pracujúci s čarodejníctvom a mágiou by mali tomuto bodu venovať extra pozornosť, pretože záclony a okná sú lapače energie. Povysávame zákutia za skriňami koľko sa nám dá a nezabudneme ani na zákutia postele. Handru na utieranie prachu dobre polejeme a vyžmýkame v octe. Ocot používame klasický 8% z obchodu. Poriadne ním vytrieme všetky parapety a taktiež aj zárubne. Okná a dvere sú priechody energií a preto je vhodné ich očistiť od starých energetických zbytkov.  Keď mám čas, zvyknem octom umyť aj rámy okien dnu i z von, ale nieje to potrebné. Do vody črpneme trochu octu a poriadne poutierame prach na skriniach a poličkách. Ak máme sošky, obrazy a kadejaké predmety, tie utierame podľa toho akú čistiacu látku znesú. Napríklad ja mám okná i parapety drevené a keď ich utriem octom všetko je v poriadku, ale rámy obrazov utieram obyčajnou vlhkou handrou. Pozbierame špinavé prádlo ktoré sa kde tu povaľuje a operieme ho. Po tomto úkone môžeme popresúvať veci v izbe tak, ako je vhodné. Či už použijeme nejaký prvok feng shui, alebo len zatriedime predmety podľa užitočnosti, dôležité je aspoň o trochu zmeniť ich miesto. Nakoniec zmyjeme podlahy a do vody ktorou zmývame môžeme pridať kúsok soli. Keď máme všetko takto pekne vyumývané zapálime kadidlo z červeného santalu. Bielemu sa vyhýbame, pretože dráždi dýchacie cesty a červený je vhodný z toho dôvodu, že má v sebe prvok proti čiernej mágii. Ak nemáme kadidlo, použijeme santalové tyčinky ( opäť z červeného santalu ) a poriadne vydymíme každý kútik domu. Zvýšenú pozornosť venujeme rohom v ktorých sa s obľubou držia negatívne energie a entity, pretože uhol 90stupňov tvorí nedobrú energiu. Práve kvoli tomuto niesom za používanie kresťanských krížov ktoré majú pravé uhly. Samozrejme pri práci dbáme na bezpečnosť pretože pracujeme s otvoreným ohňom. Keď máme poriadne vydymené priestory otvoríme okná, aby negatívna energia mala kade uniknúť. Poriadne vyvetráme a v prípade, že máme tibetské misky alebo zvončeky prejdeme ich zvukom celý priestor. Tibetské misky vynikajúco rozpúšťajú nahromadenú mentálnu energiu. Mám odskúšané.

Doprajte svojim kvetom krátku osviežujúcu sprchu a prihovárajte sa im. Kvety vnímajú vibrácie nášho hlasu a vďaka tomu sú schopne lepšie rásť. Mám rád rastliny, pretože v byte pôsobia ako neustály transformátori negatívnej energie na pozitívnu. Ak nemáte priaznivé podmienky na pestovanie kvetov, vyskúšajte sa popýtať v kvetinárstvach a určite nejaké odolné druhy zoženiete.

Ak máte kamene, doprajte očistu aj im a zakopte ich na 24 hodín do zeme. Ak nemáte takúto možnosť, použite najvhodnejšiu možnú očistu. Kamene sú taktiež naši priatelia a vyžadujú si istú starostlivosť.

Ďalším vynikajúcim spoločníkom a pomocníkom v boji proti elektromagnetickému smogu a geopatogénnym zónam sú orgonity. O nich sme na tejto stránke už písali. Ak má niekto záujem si ich objednať, dávam do pozornosti zdroj, z ktorého som si ich objednal ja. Za prijateľnú cenu funkčné orgonity ktoré poznať, že naozaj pracujú. Stačí po jednom orgonite na každom okne a všetky mobilové a kdejaké žiarenia máte vytienené. Ale samozrejme, je to u každého individuálne.

3.    PRÁCA S NEGATIVITOU VO VZDUCHU

Niekedy sa môže stať, že nemáme čas na kompletnú hĺbkovú očistu priestorov, alebo sme ju už absolvovali a preto sem dávam i túto skrátenú verziu. Kúpte si šalviové a santalové tyčinky a poriadne vydymte každý kút domu. Nezabudnite otvoriť okná aby mala negativita kade odísť. Ak máte plávajúcu podlahu ako ja a vydrží vám to, môžete porozspýpať v každej miestnosti kopčeky soli. Soľ ako taká ťahá negatívnu energiu a za 24 hodín vám spraví s energiami zázrak. Po nich ju nezabudnite pozametať a spláchnite ju v záchode. Pozor však, pridávajte ju a splachujte postupne inak si upcháte hajzlík a môžete candrbáliť s opravármi aj do rána. Vyčistite si kamene, dajte doporiadku rastlinky a nakoniec zoberte čajovú sviečku do rúk a predstavujte si ako sa pod vašimi rukami začína meniť. Svieti čoraz jasnejšie a jasnejšie, až svetelné lúče zahalia celý váš byt a idú ešte ďalej. Takéto programovanie trvá 5 až 10 minút. Cítite ako má sviečočka v sebe energiu nato, aby dočistila celý váš byt. Ak ste z tých, ktorí potrebujú mať aj slovnú okrasu okolo stačí 3x povedať ,, presvetli všetko negatívne v tomto dome na sto percent, ďakujem ,, . Potom sviečku umiestnite na nehorľavú podložku a zapáľte ju. Sviečka musí úplne zhorieť a nesmiete s ňou počas horenia manipulovať (sfukovanie, presúvanie a podobne ) preto ju umiestnite tak, aby ste sa manipulácii s ňou vyhli. Ak by však hrozilo že nastane požiar, kľudne ju presuňte.