Znaky a obrazce v kávovej sadline

Vidieť človeka :

Ak v káve na jasnej strane nájdete figúrku idúceho človeka, idete za šťastím, čaká vás svadba, peniaze alebo úspech. Ak človek vychádza na kopec, nájdete si dobré zamestnanie, alebo postúpite vo funkcii. Človek sediaci na koni - čakajte veselé a dobré správy. Ak človek sedí na inom zvierati znamená, že dosiahnete vytúžené ciele. Ak sa objaví stojaci človek, stretnete šťasie. Sediaci alebo ležiaci človek zasa znamená biedu či chorobu. Ak má človek v ruke zbraň alebo palicu, postretne vás bitka a problémy. Ak človek stojí při rieke, stretnú vás problémy s láskou. Človek na tmavej strane s mečom v ruke značí, že pôjdete na vojnu, alebo budete mať niečo spoločné s vojakom. Človek na dne pohára znamená, že máte zlé vzťahy so svojimi rodičmi, či príbuznými. Ak sú okolo ľudskej postavy biele bodky, znamená to, že problémy skoro skončia. Nedokonalá postava človeka bez ruky, nohy, alebo hlavy na jasnej strane znamená, že niektoré vaše želania sa nesplnia síce hneď ale až po dlhšom čase. Nedokonalá postava na tmavej strane znamená, že ste skončili so svojimi hriechmi, nadobudli ste väčšiu sebadôveru a vieru, stávate sa skromnejším.
Vtáci všetkých druhov :
Ak sa objavia letiaci vtáci, preletí nad vami šťastie, smútok a problémy. Vyriešite ich ale k spokojnosti. Dôležité je, že jako rýchlo problémy prišli, tak rýchlo aj odídu. Vtáky na tmavej strane obkolesené oblakmi zanemanjú dlhé obdobie radosti, veselosti a spokojnosti. Vtáky na dne šálky znamenajú trvalý zisk.
Sliepka :
Ak na dne šálky objavíte sliepku s kuriatkami, budete mať veľa detí. Sliepka na tmavej strane znamená uvoľnenie a splatenie dlhov.
Papagáj :
Papagáj v šálke je symbolom víťazstva nad nepriateľom. Vyhráte pravdepodobne súdny proces, budete mať veľký zisk. Papagáj na tmavej strane prinesie veľa, veľmi veľa peňazí.
Vrabce :
Vrabec na jasnej strane značí, že sa vám bude v živote dariť a stretnete starých priateľov. Na tmavej strane zase znamená, že sa s niekym rozídete a budete dlho cestovať. Vrabec na dne s roztiahnutými krídlami je predzvesťou smrti, nepríjemností a katastrof.
Holuby :
Holuby na jasnej strane sú symbolom mieru a vyriešenia problémov, znamenajú tiež úspešné cestovania. Holuby na tmavej strane symbolizujú, že vaše záujmy môžete uskutočniť iba po prudkom boji a smútku, možno po smrti blízkeho človeka. Dostanete dedičstvo.
Kanárik :
Kanárik je znamením choroby a smútku, ak sa nachádza na tmavej strane. Na jasnej strane značí veselú a šťastnú budúcnosť, vzťahy so susedmi sa upravia a vo vašom dome sa niekto vydá. Kanárik s roziahnutými krádlami zasa znamená, že sa nám vráti niekto, kto bol dlho preč. Ak je kanárik na dne, je symbolom narodenia zdravého dieťaťa. Ak sa kanárik objaví na tmavej strane dna, znamená to úspešnú cestu a pokojný odpočinok.
Ovocné stromy :
Ak sa na jasnej strane objaví akýkoľvek ovocný strom, budete mať v živote úspech a budete veselý a úspešný po celý rok. Ovocné stromy na tmavej strane znamenajú dvojnásobný zisk, ktorý však dosiahnete nečistou cestou. Ak sa objavia ovocné stromy na dne znamená to, že vaše problémy môžu viesť až k súdnemu sporu.
Hrozno :
Jasná strana -ak vidíme strapec hrozna, kúpite si peknú záhradku alebo pozemok na stavbu, z čoho budete mať radosť. Môže však znamenať aj kúpu nového auta, alebo niečoho iného (dom, chata…) Strapec na tejto strane aj určuje dobrú úrodu. Tmavá strana - ak je strapec hrozna na tejto strane, znamená to, že čoskoro splatíte svoje dlhy a budete spokojnejší.
Žiarovka :
Žiarovka je pekným symbolom, predurčuje šťastie v štúdiu, v práci alebo vo výskume. Vaše meno sa stane známe doma, aj za hranicami. Ak je žiarovka na dne, znamená príjemné prekvapenie od blízkeho príbuzného. Ak je žiarovka na tmavej strane pohára, znamená to, že úspešne a s výborným prospechom zložíte skúšky a ukončíte štúdium.
Hodiny :
Ak na ktoromkoľvek mieste a strane nájdete symbol hodín, zamená to, že sa vám stane čosi nemilé a zlé. Hodiny na dne pohára znamenajú rýchly zisk, z ktorého bude mať osoh aj váš partner.
Váha :
Váha symbolizuje spravodlivosť medzi ľuďmi, ak je prerušená čiarami, značí to tok neúspechu, straty a obavy. Na jasnej strane objavená váha znamená spravodlivo podelené dedičstvo v rodine, na tmavej strane značí úspešné založenie obchodu a úspech v tejto oblasti. Ak je váha na dne, znamená to istotu v práci aj v obchode.
Loď :
Na jasnej strane pohára plávajúca loď znamená nebezpečenstvo a katastrofu. Na tmavej strane plávajúca loď prináša zasa choroby, straty a možno aj utopenie. Loď na dne pohára splní všetky vaše sny a problémy vás začnú opúšťať.

Obálka :
Na jasnej strane pohára znamená obálka dobré správy administratívneho charakteru. Ak je pri obálke aj srdce, znamená to, že dostanete list od milovanej osoby. Ak je obálka s bodkami, znamená príjem peňazí. Nepríjemné správy zasa značí obálka na tmavej strane. Obálka na dne predurčuje šťastný a bezproblémový život.
Nožnice :
Na ktoromkoľvek mieste v pohári nájdený symbol nožníc znamená, že vás niekto ohovára.
Peniaze :
Koľko peňazí v pohári objavíte, toľko budete mať detí. Ak sú peniaze na jasnej strane, znamená to, že vaše deti budú dobré ašťastné, no ak budú na tmavej strane, značí to, že deti budú zlé, neposlušné a budete mať s nimi trápenie.
Slnko :
Jednoznačný úspech a lásku symbolizuje slnko na jasnej strane, naopak, smútok značí slnko s čiernymi čiarami na tmavej strane. Ak čiary slnkom neprechádzajú, ale sú bokom značí to, že problémy prechádzajú a sitácia sa zmení k lepšiemu. Podľa počtu týchto čiar je možné určiť aj počet smutných dní.
Dom alebo Byt :
Ak na okraji pohára uvidíte dom, či byt a podľa toho, či je veľký a pekný, dosiahnete úspech v obchode. Aj keď sa vám zdá, že vaše obchodnícke plány nepostupujú dosť rýchlo a moc sa vám nedarí, treba vydržať. Stane sa z vás veľký podnikateľ. Ak na streche domu sedia vtáci, značí to, že vaše podnikanie nebude moc čistého charakteru, úspech ale dosiahnete. Ak je tento dom v strede, úspech sa dostaví neskoršie-v posledných rokoch života a tak sa z neho moc tešiť nebudete.
Lev, tiger a líška :
Objavenie týchto zvierat v pohári má veľký význam Tiger a lev značia, že sa vaše stresy skončia, život sa zmení k lepšiemu a ľudia si vás začnú výžiť. Ak sa tieto zvieratá objavia na dne na tmavej strane, treba si dávať pozor na zlých ľudí a závistlivcov. Pozor však na líšku, tá symbolizuje zlú ženu, ktorá sa chce postaviť do cesty vášmu šťastiu, chce vám skaziť život. Nech sa líška objaví kdekoľvek v pohári, třeba si dávať pozor.
Slon :
Ak sa v pohári objaví slon, stretnete veľké šťastie, získate silu, duševné posilnenie a vo vašom živote sa objavia nové věci. Ak pri slonovi stojí chlap, znamená to veľký úspech pre vás i pre vašich príbuzných. Ak sa při slonovi objaví aj postava ženy, značí to svadbu a partnerom bude silný a bohatý človek.
Medveď :
Ak na jasnej strane uvidíme postavu medveďa, značí to, že šťastie príde pomaly a s veľkými ťažkosťami. Medveď na tmavej strane zasa znamená, že vám prídu nepríjemné správy a starostí sa zbavíte až po dlhšom čase.
Had a červíky :
Ak nájdete na dne pri jasnej strane hada, znamená to, že stretnete človeka, ktorý vám pripravuje starosti a o víťazstvo budete musieť bojovať. Ak je pri hadovi aj písmeno, značí to začiatočné písmeno mena tohoto človeka. Ak je tým hadom kobra, vašim protivníkom je tvrdohlavá žena. Ak nájdeme obrazy červíkov, značí to veľkú stávku, úspech a vysokú výhru. Ak sú červíky na dne, značí to neúspech v hre aj v láske. Ak bude při červíkoch postava ženy, jedná sa o stávku v láske.
Krokodíl :
Nájsť krokodíla znamená zisk a peniaze, ktoré získate od výbušného a silného človeka, takže vzniknú nepríjemnosti. Ak je krokodíl na tmavej strane, znčí to, že niekto zlý zasahuje do vašeho života a aj do vašej finančnej oblasti.
Ryby :
Ryby všetkých druhov znamenajú dar mora. Ak sú na dne, zaručujú pekný, pokojný život v rodine aj v práci. Ak je ryba na jasnej strane pohára, značí to, úspech - napríklad veľký obchod, dedičstvo alebo výhru v lotérii. Aj ale ryba na tmavej strane, zisk bude zbytočný.
Rybárska sieť :
Kdekoľvek v pohári nájdená rybárska sieť značí, že zisk z peňazí bude nekorektný a podvodný.
Netopier a sova :
Ak sa objavia na tmavej strane, veštia zlo, smrť a katastrofu, prípadne neúspech v obchode.
Na jasnej strane sú však predzvesťou dobrých správ, napríklad svadby, úspešných skúšok, či zisku z peňazí.
Ovca :
Ak nájdete tento obrázok na ktoromkoľvek mieste v pohári, znamená to presne to isté, ako u barana.
Baran :
Vidieť obrázok barana kdekoľvek v pohári, znamená podľa každého veštca radosť, šťastie a optimizmus, ak ste slobodný, čaká na vás príjemný a pekný partner. Manželstvo bude dobré. Ak sa z kávy veští žene, môže očakávať, že na svadbe jej zahrá cigánska hudba.
Opica a Gorila :
Znak opice, či gorily znamená voľnosť a skončenie problémov, najmä vo finančnej oblasti a v rodine. Ale ak sa objavia na tmavej strane, prežijete bolesť, smútok a utrpenie.
Vôl, Býk alebo Krava :
Vidieť vola, kravu či býka v pohári, najmä na jeho okraji znamená vysokú výhru a veľký úspech pre záhradkárov a poľnohospodárov, bude sa im dariť, úroda bude dobrá.
Hus a Kačica :
Ak sú na tmavej strane pri okraji pohára, znamená to netrpezlivosť a ťažkosti, treba ale počkať, problémy pominú. Ak sú tieto zvieratá na jasnej strane, dostanete dar s veľkým prekvapením od nečakaného človeka.
Žirafa :
Žirafa je znamením krásy, veselosti, smiechu a pekných chvíľ v živote Ak je na tmavej strane, značí šťastie, ale bez úsmevu.
Myš :
Ak sa na tmavej strane objaví myš, stane sa vo vašom byte krádež. Ak je na dne, ukradnuté věci nenájdete, ak je ale na jasnej strane, ukradnuté věci sa aj so zlodejom nájdu.
Pes :
Ak sa na dne pohára objaví pes, znamená to závisť príbuzných. Ak sa pes objaví na tmavej strane a okolo neho sú aj hory, či piesok, tak sa nemôžete spoľahnúť na priateľov, lebo vás zradia. Uvidieť psa na jasnej strane a pri okraji pohára značí úprimnosť, vernosť blízkych priateľov a rodiny.
Srnka :
Ak nájdeme srnku na okraji, na dne alebo na jasnej strane, znamená to, že človek uzavrie svadbu s partnerom, ktorý však nemá dobrý pôvod. Ak je srnka na tmavej strane, nadviažete zahraničné styky a známosti.
Škorpión (Štír) :
Ak nájdeme na dne škorpióna, značí to nenávisť. Ak ho nájdeme v hornom okraji pohára, alebo v jeho strede, znamená to, že niekto chystá proti vám úklady. Ak bude škorpión na jasnej strane, netreba mať strach, zvíťazíte. Ak je ale na tmavej strane, tak nenávisť a tvrdosť toho, kto proti vám bojuje, sa stanú neznesiteľnými. Ak je pri škorpiónovi aj písmeno, naznačuje meno dotyčného.
Mačka :
Ak na jasnej strane objavíme mačku, je to znamenie nežnosti a jemnosti s ktorými dosiahnete svoje ciele. Ak je ale mačka na tmavej strane, stretnete sa s ťažkosťami, nepriateľstvom a stratíte chuť do života.
Kvet :
Kvet, ktorý objavíme na dne pohára znamená stálu lásku. Ak je kvet na jasnej strane, znamená, že sa vyznáte v umení a máte nadanie na štúdium. Niekedy ide aj o oznámenie svadby, či narodenie syna. A je kvet na tmavej strane, tak vaša láska musí prejsť prekážkami.
Kotva :
Uvidieť kotvu v pohári znamená šťastie v obchode, na zemi i na mori. Ak je kotva na okraji pohára, určuje kontakt s novým partnerom.
Hrobka :
Hrobka na jasnej strane predurčuje veľmi dlhý život, ak sa objaví aj na okraji jasnej strany
tak zdedíte po rodičoch peniaze. Ak je ale hrobka na strane tmavej, dozviete sa nepríjemné správy o smrti svojich blízkych a o ťažkej chorobe, ktorá však napokon ustúpi.
Strom (nie ovocný) :
Ak na jasnej strane objavíte strom, budete mať stále šťastie a zdravý život. Ak ich je tu viac, znamená, že svoje ciele dosiahnete. Ak cez strom idú čiary, tak predurčujú, že vaše ciele sa naplnia čoskoro. Na dne objavený strom zasa znamená, že bude vlastníkom polí, či záhrad.
Záhrada a Les :
Formulácia záhrady a lesa vyznačuje skupinu ľudí - na jasnej strane ide o dobrých, úprimných a čestných priateľov, na tmavej strane sú však nepriatelia, a ak je obraz pretínaný čiarami, tak sú tí nepriatelia vo vašej blízkosti. Ak je záhrada a les na dne pohára, jedná sa o spokojnosť a dôstojnosť.
Kríž :
Kríž, ktorý sa objaví v pohári predurčuje katastrofy a mnoho nepríjemností. Ak uvidíme kríž na okraji jasnej strany , tak problémy od vás odchádzajú a skončia bez ťažkostí. Taktiež určuje vaše víťazstvo nad nepriateľom. Tmavá strana však určuje problémy a ťažkosti v práci aj v živote.
Srdce :
Srdce je znamením, že ste medzi ľuďmi obľúbení a váš partner ba dal za vás život. Ak na pravej strane srdca vidíme obrúčky, znamená to blízku svadbu. Písmeno pri srdci naznačuje meno partnera. Ak je srdce na jasnej strane, značí to prvú svadbu, ak je na strane tmavej, ide o svadbu ďalšiu.
Mesiac :
Ak v pohári uvidíme mesiac, značí to rešpekt medzi ľuďmi, ktorí vás majú radi a vážia si vás. Mesiac na tmavej strane je ale znamením smútku z neúspešných obchodov, ktoré prinesú starosti a straty. Mesiac uvidieť na dne ukazuje, že s úspechom prežijete pekný čas. Ak pri mesiaci na dne uvidíme aj hviezdy, znamená to, že budeme dlho žiť, však so starosťami. Ak je tu hvied veľa, znamená to nie dlhý život ale kŕdeľ detí.
Muž a Žena :
Postavy muža a ženy spolu na jasnej strane sú dôkazom lásky a porozumenia. Ak sa objavia na okraji pohára slobodnému človeku, značí to, že čoskoro bude mať svadbu s milovanou osobou. Ak sú tieto postavy na tmavej strane, veštia o blízkom rozvode manželstva toho, komu sa veští, alebo o skončení vzťahu. Tiež sa jedná o smútok, ktorý však čoskoro prejde. Ak zbadáme obrázok ženy, ktorá nesie muža, značí to, že muž onedlho umrie (i naopak).
Žena :
Žena je kvetom života a tak je to aj v láske. Ak sa postava ženy objaví na jasnej strane, znamená to celkovú veselosť, šťastie, dobré správy a príjemné dni. Postava ženy na tmavej strane znamená nepriateľstvo a nenávisť- závisť každej ženy a tiež znamená, že plánovaná svadba sa neuskutoční.
Deti :
Ak objavíme na jasnej strane obrázok dieťaťa, značí to, že sa vrátite k niekomu, s kým ste sa rozišli a hádky s nezhodami sa tak skončia a vzniknú dobré kontakty. Ak je dieťa na tmavej strane, je znamením, že to v láske a s milovaním preháňate. Dieťa na dne znamená, že vaša láska bude čistá, jemná a chránená. Objaviť dieťa bez hlavy je dobré znamenie - niekto sa do vás zaľúbi.