Energetický upírizmus 1.časť

 

Je to energetické zneužívanie iných jedincov. Všetci žijeme v hektickej dobe, v sústavnom napätí – či vo fyzickom alebo v psychickom. Tým sa narušuje medzi nami rovnováha a tiež sa narušuje aj vnútorné naladenie. Môže sa jednať o rôznych ľudí - ženu, muža, rodiča alebo úplne cudzieho človeka.

Vzájomné zneužívanie jedeného druhým sa stalo chorobou dnešnej doby. Vraví sa tomu aj energetický upírizmus.

Úmyselní energetickí upíri

Sú to ľudia, ktorí z nás vedome ťahajú našu životodarnú energiu. Naučili sa, že keď ukradnú niekomu energiu, cítia sa oveľa lepšie. Tým sa stávajú závislí na cudzej energii. Stávajú sa z nich „narkomani“, ktorí potrebujú svoju dennú dávka. Prejavujú sa tak, že úmyselne vyvolávajú hádky, ponižujú druhú osobu a robia nemiestne a urážlivé poznámky. Väčšinou si k tomu vyberajú slabších jedincov. Robia dlhý ponižujúci preslov, tým narušujú auru dotyčného človeka, ktorého si vybrali na to, aby vyprovokovali potrebnú reakciu, ktorú potrebujú k tomu, aby ho mohli vycicať. Snažia sa vyvolať zúrivosť, hnev, nepokoj v jeho duši. V tom okamžiku sa „upír“ môže napiť z jeho uvoľnenej energie. Veľmi často sa stretávame s takýmito upírmi v dave ľudí, v dopravných prostriedkoch, kde sa snažia vyvolať hádku. Dokážu byť nesmierne otravní a vtieraví. Bývajú to zväčša násilníci alebo duševne chorí (to neznamená, že majú k tomu aj potrebnú diagnózu), ktorí čerpajú energiu zo zúfalstva, strachu a bezmocnosti. Týmto ľuďom sa vraví „úmyselní energetickí upíri“.

Prípady, že ma chcel niekto obrať o energiu, sa veľmi často stávali aj mne pri mojom podnikaní. Väčšinou sa to stáva tam, kde sa pracuje s ľuďmi. 
Prišiel raz jeden zákazník, zostal stáť medzi dverami a začal vykrikovať:  „Všetky ženy sú sliepky, všetky majú slepačí rozum.“ Pozrela som sa na neho a povedala som si v duchu: „Veď ťa to prejde a odídeš.“ Ale on neodišiel, ešte začal pridávať na intenzite hlasu. On nevedel, že ja sa roky zaoberám energiou a viem sa aj brániť, ale viem aj vrátiť späť. Tu som nič vracať nemusela, bol pre mňa slabý protivník. Ale vtedy som si povedala: „No teraz budeš ľutovať!“Podišla som k nemu s úsmevom na tvári, dala som si ruky v bok a hlasno som povedala: „Máte pravdu, všetky ženy sú sliepky a všetky majú slepačí rozum.“ V tom momente zostal stáť ako obarený, že s ním súhlasím a nebránim sa. Ale ja som stále s úsmevom na tvári pokračovala:„Lenže ten slepačí rozum majú funkčný, na rozdiel od vášho veľkého mužského rozumu – nefunkčného.“ Dotyčný človek odo mňa nečakal takú reakciu, otočil sa a nikdy viac sa u mňa neukázal.

Preto sa nikdy nesmiete nechať vyprovokovať. Je dôležité s takým človekom súhlasiť a až potom to vrátiť tam, kde to najmenej čaká. Verte, že viac vás preto, aby vás o vašu energiu okradol, určite nenavštívi. Nezabudnite: majte vždy úsmev na tvári!

Niektorí energetickí upíri ani o takejto svojej úchylke nemusia vedieť, ale vedia, že keď vyvolajú hádku, cítia sa oveľa lepšie. Preto to často opakujú na rôznych miestach. Iní sú prehnane stopercentní a keď neurobíme tak, ako si to oni predstavujú, je „oheň na streche“, sú samé výčitky a hrozby, dokážu sa ľutovať, s veľkou obľubou nariekajú, akí sú „nepochopení“.

Neúmyselní energetickí upíri

Veľmi veľa zla dokážu napáchať práve takíto neúmyselní energetickí upíri. Žiaľ, veľmi často sa stáva, že ide práve o matky. Ste prekvapení? Asi áno. Neviditeľná pupočná šnúra je medzi matkou a dieťaťom po celý život. Do siedmeho roku veku je dieťa celkom pripútané k matke, pokiaľ sa nevyvinie všetkých sedem čakier. Po siedmich rokoch by sa malo čiastočne odpútať a vytvárať si svoj obal, vlastnú aurickú bublinu.

Ak sa stane, že v dôsledku rozvodu, rozchodu, úmrtia, alebo iných príčin, matka zostane sama s dieťaťom, tak si podvedome začne práve touto neviditeľnou pupočnou šnúrou priťahovať svoje dieťa k sebe a čerpá od neho energiu. Začne byť na dieťati závislá. Tým vzniká dusivá láska, ktorá nedáva dieťaťu možnosť samostatného rozhodovania a ani mu nedá šancu postaviť sa na vlastné nohy. Veľakrát sa stáva, že dieťa, keď dosiahne určitý vek, jednoducho utečie z domu. Až takto sa dokáže oslobodiť.

Dočasní energetickí upíri

To môže byť ktokoľvek z nás. V čase, keď sme chorí, alebo zažijeme čosi traumatizujúce, máme potrebu posťažovať si, vyplakať sa na cudzom ramene, vtedy si aj my dokážeme načerpať trochu energie od utešovateľa. V tomto prípade je vhodné trochu popustiť uzdu a s láskou venovať niečo zo svojej zásoby životodarnej energie. Nikdy neviete, či práve vy ju o nejaký čas nebudete potrebovať práve od tejto osoby.

V týchto prípadoch je veľmi osožné cvičenie, vtedy sa nám rozprúdi krv a začne nás zásobovať „okysličenou“ energiou. Uvoľnia sa nám bloky, ktoré nás držali v pasci. Treba začať pozitívne myslieť a určite problémy rýchlejšie pominú.

(podľa veštice Zuzany)