Drahé kamene

 

Liečivé drahokamy

Už dlhé roky, dokonca by sa dalo povedať, že mnohé stáročia, ľudí fascinovali krásne drahé kamene. Už vtedy cítili ich obrovskú silu, ktorá blahodárne pôsobí na organizmus. Archeológovia i zberatelia sa nimi začali zaoberať a skúmali, na ktorý orgán ich liečivá sila pôsobí.

Prvé poznatky pochádzajú zo starého Egypta.  Asi pred sedemtisíc rokmi boli dobývané drahé kamene u údolí Oxusu v Afganistane.

Pôsobenie drahokamov na ľudské telo

Oheň je začiatok formy pre tvorbu drahých kameňov. Táto obrovská živelná sila vo forme lávy, v procese koncentrácie vytvorila na niektorých miestach obrovské ložiská vzácnych drahých kameňov. Tieto kamene – drahokamy vydávajú energetickú silu, ale len v kryštalickej forme. Ide o drahokamy a polodrahokamy, okrem perál a koralu. Všetky drahokamy sú senzitívne a rádioaktívne. Pohlcujú a prenášajú vibrácie , sú zložené z minerálov emitujúcich elektrické náboje za zvýšeného tlaku, vyžarujúce pri nízkych teplotách. Vznikajú v tme za prítomnosti ultrafialového svetla.

Tieto drahokamy obsahujú: hliník, berýlium, vápnik, uhlík, meď, fosfor, vodík, železo, draslík, síru, sodík, kremík atď.  Chemické zloženie drahokamov má úzku súvislosť s človekom. Ide o priezračné formy čistých chemických zlúčenín, ktoré sa nachádzajú v ľudskom tele. Elektromagnetické pole ovplyvňuje celé okolie. Tiež majú ionizačnú rovnováhu v tele i mimo neho. Priamy styk týchto nerastov s telom – zlato, striebro, platina v podobe prsteňov energeticky pôsobí na naše telo. Prstene sa dotýkajú našich kĺbov na prstoch, kde sú najaktívnejšie akupresúrne body a nervové vlákna.

Starobylé spisy z celého sveta oceňujú drahokamy ako silné zdroje energie, ktoré prinášajú čistú energiu a vylučujú negatívnu energiu, ktorá má vplyv na chorobu a vnútorný nepokoj. Drahokamy boli vždy pokladané za nositeľov mieru a šťastia.

 

     

Diamant
(kosti)

Rubín
(krv)

Smaragd
(žlčník)

Turmalín
(nechty)

 

     

Zafír
(oči)

Žltý zafír
(koža)

Mačacie oko
(hlasivky)

Perla
(zuby, hnisavé zápaly)

Drahokamy a polodrahokamy boli najviac využívané vo Východných krajinách, Západných krajinách a na Strednom východe. Ale využívali sa na celom svete, kde sa vkladali do šperkov alebo na výzdobu rôznych predmetov, ale tiež aj ako zdroj liečivej energie a tajomnej sily. Koral, kryštál, perly, onyx, ametyst, jadeit a achát boli obľúbené skôr na Západe, než na Východe. V Nemecku sa napríklad jantárové korále dávali malým deťom, aby sa im dobre prerezávali zúbky. Taktiež sa využíval pri liečbe reumatizmu. Turci si z neho vyrábali náustok na fajky. V Ríme sa využíval viac koral než perly. Vytvárali z neho náhrdelníky a prstene.

Drahokamy a polodrahokamy

Podľa mesiacov narodenia

Január

granát

Február

ametyst

Marec

akvamarín

Apríl

diamant

Máj

smaragd

Jún

perla, mesačný kameň

Júl

rubín

August

sardonix, peridol

September

zafír, chryzolit

Október

opál, turmalín

November

topas

December

tyrkys, lapis lazuri

 

Podľa dní v týždni

Pondelok

perla, opál

Utorok

kameň krve, ametyst

Streda

olivín, jadeit, achát

Štvrtok

smaragd, zafír

Piatok

lapis lazuri, tyrkys

Sobota

onyx

Nedeľa

rubín

 

(podľa veštice Zuzany)